Get Adobe Flash player

EEGBiofeedback dla Seniora

 

Zapraszamy wszystkich Seniorów dla których sprawność umysłu jest równie ważna jak sprawność fizyczna.  EEG BIOFEEDBACK jest skuteczną metodą bez działań ubocznych, bez leków w NOWEJ NIESPOTYKANEJ dotąd w Polsce formie interaktywnych zajęć. 

Demencja starcza jest generalnym zakłóceniem czynności poznawczych, takich jak zapamiętywanie, myślenie, rozpoznawanie. Wiąże się z ogólnym obniżeniem sprawności umysłowych, występującym w podeszłym wieku. Szacuje się, że dolegliwości dementywne dotykają ok. 10-15% osób w wieku powyżej 65 lat, i nawet do 50% osób po 80 roku życia. Jakkolwiek różne są przyczyny demencji, zazwyczaj można zapobiegać rozwojowi choroby poprzez odpowiednie działania profilaktyczne.

Jednym z takich działań jest trening neurofeedback. Nauka regulacji i odpowiedniego nastrajania fal mózgowych, pozwala na spowolnienie procesów otępiennych, przez co zwiększa szansę na zachowanie dobrej kondycji umysłowej. Treningi, dzięki optymalizacji pracy mózgu pozwalają na zachowanie szybkości i wydajności procesów poznawczych, a także usprawnienie koncentracji uwagi. Warto wiedzieć, że takie oddziaływania są szczególnie skuteczne w początkowej fazie demencji i innych form otępienia starczego. Należy zatem traktować niniejsze treningi jako psychoprofilaktykę występowania zaburzeń.

Badania dotyczące wpływu treningów neurofeedback na problemy dementywne są w fazie początkowej, dotychczasowe rezultaty prezentują się jednak obiecująco:

Berman M. H. Frederick J. A. (2009) Efficacy Of Neurofeedback For Executive And Memory Function In Dementia  Quietmind Foundation, Plymouth Meeting, PA, USA

Functioning in Patients with Alzheimers Disease University of Tilburg

Luijmes R. E. (2012) The Effectiveness of Neurofeedback on Cognitive