Get Adobe Flash player

Treningi mózgu

Czy warto trenować swój mózg?

Trening Biofeedback uczy m.in. szybszego i efektywniejszego zdobywania wiedzy i umiejętności. Dzięki czemu zyskuje się więcej czasu na relaks i odpoczynek. Trenujący dążąc do wygrania z komputerem - uczy się błyskawicznie tworzenia poprawnych fal mózgowych a tym samym poprawia swój stan kliniczny - samopoczucie, nastrój, zmniejsza stres, agresję, polepsza koncentrację i pamięć, wycisza nadpobudliwość, zmniejsza tremę, poprawia szybkość i sprawność…

Uczenie się to wbrew pozorom bardzo złożony proces. Generalnie polega na umożliwieniu osobie lepszego przystosowania się do świata. Praktycznie jest zdobywaniem wiedzy i umiejętności, które ułatwiają człowiekowi działanie. Warto włożyć pracę w to, aby proces ten przebiegał szybko i efektywnie. Zarówno na świadomym, jak i nieświadomym poziomie, w uczeniu się biorą udział procesy zapamiętywania, koncentracji uwagi, motywacji. Wszystkie one mają związek z funkcjonowaniem mózgu. Dlatego też nauka samoregulacji fal mózgowych jest bardzo pomocna, gdy chcemy usprawnić proces uczenia się.

Umożliwi nam to trening neurofeedback. Metoda ta pozwala nabyć umiejętność wprowadzania mózgu w stan, który jest optymalny dla zdobywania wiedzy. Człowiek zapamiętuje najwięcej i najtrwalej informacje w stanie relaksu, który może nauczyć się w sobie wzbudzać. Dzięki ćwiczeniom możemy nauczyć się także, jak długotrwale utrzymywać stan uwagi skoncentrowanej na jednym obiekcie. W gabinecie trenujemy spostrzegawczość i uważność na przychodzące informacje. Poznawane na bieżąco rezultaty i odczuwalne zmiany funkcjonowania umysłu, wpływają pośrednio na podwyższenie motywacji do nauki.

Treningi Biofeedback polecamy wszystkim którzy:

 

  •    codziennie podejmują odpowiedzialne decyzje, żyją w stresie i pracują pod presją czasu (menagerowie, lekarze chirurdzy, policjanci, wojskowi, politycy  itp.)
  •   wykonują zawody, w których wymagana jest ciągła kreatywność (tzw. zawody artystyczne np. aktorzy, pracownicy agencji reklamowych, dziennikarze)
  •     walczą z wypaleniem zawodowym
  •    chcą rozwijać swój potencjał i lepiej wykorzystywać zasoby, które posiadają

 

Źródło:

 

Michael i Lynda Thompson - Neurofeedback: wprowadzenie do podstawowych koncepcji psychofizjologii stosowanej 2012r.