Get Adobe Flash player

Treningi dla sportowców


MÓZG TO TEŻ MIĘSIEŃ

"Początkowo nie widziałem żadnych efektów. Ba, przy muzyce relaksacyjnej często zasypiałem. Dr Blecharz uspokoił mnie, że wszystko jest w porządku i oprócz tego, że odpoczywam, to podświadomie uczę się języka. I proszę - nie dość, że się uspokajam, to język tak podszkoliłem, że teraz po konkursach regularnie zaczepiają mnie dziennikarze niemieckojęzyczni."

- Adam Małysz

Współczesna rzeczywistość wymaga od nas ciągłej wydajności, coraz lepszych wyników, większej kreatywności.
Czy słyszałeś o tym, jak ktoś (w sytuacji zagrożenia życia) potrafił biec ze złamaną nogą, przeskoczyć przeszkodę, która normalnie byłaby nie do pokonania? Znane są także doniesienia o niezwykłym wysiłku mimo bólu, zmęczenia czy  poważnej kontuzji. Co decyduje o pokonaniu granic, które ograniczają przeciętnego człowieka? …nasz mózg, czyli motywacja, wiara, koncentracja na sukcesie. SUKCES rodzi się w naszej głowie.

"Metoda biofeedback to, co prawda tylko jeden z elementów wchodzących w skład treningu Adama Małysza, ale jestem przekonany, że ma niezwykle istotny wpływ na jego sukcesy. Pozwala mu się wyciszyć i skupić przed skokami, a to bywa w sporcie decydujące....„

- Dr J.Blecharz  AWF Kraków,

Dzięki treningom EEG Biofeedback wzmocnisz właśnie ten najważniejszy organ w swoim ciele.

W sporcie podstawową sprawą są:

  • koncentracja,
  • motywacja,
  • idealne współgranie mózgu z ciałem,
  • redukowanie stresu.

Przykładowo podczas ważnych zawodów zarówno istotna jest pełna koncentracja jak i zdolność do szybkiego eliminowania stresu. Nie rozpraszanie się na czynnikach zewnętrznch (przeciwnik - publiczność), a wyłączne skupienie się na  danej czynności sportowej.  W największych klubach sportowych świata  (np.AC Milan) - biofeedback jest już od kilkunastu lat stosowany i doceniany przez  sportowców. Zawodnicy sportowi w Kanadzie czy USA nie wyobrażają sobie treningu bez wsparcia go neurofeedbackiem. Wychodząc na przeciw oczekiwaniom Klubów Sportowych  oferujemy specjalne neurotreningi dla sportowców. Są to wspierające trening klasyczny (siłowy,wydolnościowy itp.) - treningi mózgu. Punkt Rozwoju Osobistego NEUROFIT oferuje DOJAZD do Klubów Sportowych z całym sprzętem, niezbędnym do prowadzenia treningu. Każda sesja składa się z 12-stu 3minutowych rund (czyli około 40 minut). Najlepsze efekty uzyskuje się trenując systematycznie tj. minimum raz w tygodniu. Każdy trening jest opracowywany  szczegółowo i dopasowany indywidualnie do konkretnego sportowca, po dokładnej analizie jego wyników badań kontrolnych.


OFERUJEMY:

  1. Standardowy trening na podniesienie koncentracji (pod sportowców dyscyplin opierających się na precyzji).
  2. Trening poprawiający szybkość reagowania.
  3. Specjalistyczny trening motywacyjny.
  4. Profesjonalny trening zmniejszający stres i redukujący napięcie (może być również stosowany jako typowo trening relaksacyjny).
  5. Indywidualnie dobrany trening poprawiający korelację mózgu z ciałem.

 

Treningi Biofeedback był elementem planów tereningowych takich sportowców jak:

Adam Małysz - skoczek narciarski


Chris Kaman - gracz NBA

Hermann Maier - austriacki narciarz


Maria Sharapova - tenisistka rosyjska


Ralf Schumacher - kierowca Formuły 1


Ayerton Senny - brazylijski kierowca

wyścigowy, trzykrotny Mistrz Świata Formuły 1